Szkoła Podstawowa nr 9
z Oddziałami Integracyjnymi

im. Jana Długosza
w Pabianicach

ul. Partyzancka 56A

95-200 Pabianice
tel/fax:  42 215 28 46
E-mail: sekretariat@sp9pabianice.pl

shadow

Wyróżnienie i puchar dla SP9

W sobotę, 28 września 2019 r. chętni uczniowie klas IV-VIII naszej szkoły wzięli udział w XVI RAJDZIE PIESZYM z okazji przypadającej w tym roku 80 ROCZNICY BITWY PABIANICKIEJ 7 WRZEŚNIA 1939 r.

Celem rajdu było przede wszystkim uczczenie 80 rocznicy „Bitwy Pabianickiej 7 września 1939 r.”, propagowanie wiedzy o historii regionu, oddanie hołdu żołnierzom poległym w obronie Ojczyzny, kształtowanie postaw patriotycznych oraz propagowanie aktywnego wypoczynku.

Tegoroczny rajd zorganizowany został przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, Oddział PTTK im. K. Staszewskiego w Pabianicach, Szkołę Podstawową nr 5 im. G. Piramowicza w Pabianicach oraz Urząd Gminy w Ksawerowie. Patronami honorowymi rajdu byli: Marszałek Województwa Łódzkiego – Grzegorz Schreiber, Senator RP – Maciej Łuczak, Poseł na Sejm – Krzysztof Ciebiada oraz Wójt Gminy Ksawerów – Adam Topolski.

Uczestnicy rajdu przemierzyli dzielnie około 5 km trasę pieszą śladami bitwy, oddali hołd poległym w miejscach pamięci poprzez zapalenie zniczy i złożenie kwiatów, wzięli udział konkursach: historycznym i sportowym. Uroczyste zakończenie rajdu nastąpiło w Ksawerowie.

Miło nam poinformować, że udało nam się zdobyć WYRÓŻNIENIE I PUCHAR dla szkoły. Humory i pogoda dopisały.

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ I ZAPRASZAMY NA KOLEJNE WSPÓLNE RAJDY!

Opiekunowie: p. Emilia Okrojek, p. Joanna Sońta, p. Anna Szmidt-Pawłowska

Fot. p. A. Szmidt-Pawłowska oraz p. Nierychlewski

Powrót
Twoje dane-Twoja sprawa