Szkoła Podstawowa nr 9
z Oddziałami Integracyjnymi

im. Jana Długosza
w Pabianicach

ul. Partyzancka 56A

95-200 Pabianice
tel/fax:  42 215 28 46
E-mail: sekretariat@sp9pabianice.pl

shadow

Podsumowanie sukcesów sportowych – rok szkolny 2018/2019

We wtorek, 18 czerwca 2019 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Pabianicach odbyło się podsumowanie sportowego współzawodnictwa za rok szkolny 2018/2019. Rywalizacja odbywała się na szczeblu powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Uczniowie szkół powiatowych  w liczbie ponad 4300 wystartowali w 53 zawodach powiatowych oraz 9 imprezach wojewódzkich. 50 szkół wszystkich typów brało udział we współzawodnictwie objętym kalendarzem Szkolnego Związku Sportowego, w ramach Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady.

Jak pokazały wyniki, był to bardzo udany rok, który obfitował w sukcesy niemalże na wszystkich poziomach sportowej rywalizacji. Wiodącymi dyscyplinami, w których powiat pabianicki odnosił największe sukcesy, to badminton, koszykówka, pływanie, tenis stołowy i biegi przełajowe.

Uczniowie naszej szkoły pod czujnym okiem opiekunów p. Igi Kalety, p. Marcina Owczarka i p. Adama Gąsiorowskiego w klasyfikacji generalnej chłopców Igrzysk Dzieci zajęli rewelacyjne 2 miejsce natomiast dziewczęta w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej zajęły zaszczytne i jak do tej pory najwyższe w historii 4 miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Foto: Iga Kaleta

Powrót
Twoje dane-Twoja sprawa