Szkoła Podstawowa nr 9
z Oddziałami Integracyjnymi

im. Jana Długosza
w Pabianicach

ul. Partyzancka 56A

95-200 Pabianice
tel/fax:  42 215 28 46
E-mail: sekretariat@sp9pabianice.pl

shadow
 • Kalendarz

  Styczeń 2020
  P W Ś C P S N
  30 31 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2

  Klucz Kategorii

  • General
 • Zaproszenie na VI Konferencję „Wychowanie do samodzielności 2019″ – „Jak rozmawiać z dziećmi o…”

  VI Konferencja dla rodziców, wychowawców, pedagogów i psychologów „Wychowanie do samodzielności”

  Uniwersytet Łódzki, Aula im. Wacława Szuberta przy ul. Lindleya 5  w Łodzi

  czwartek, 25 kwietnia 2019 roku

  Miło nam poinformować o honorowym patronacie

  • Pana Mikołaja Pawlaka – Rzecznika Praw Dziecka
  • Pana Grzegorza Wierzchowskiego – Łódzkiego Kuratora Oświaty

  Program:

  9.30 Rejestracja uczestników, kawa

  10.00 Rozpoczęcie konferencji, powitanie uczestników

  10.15 Wystąpienie mec. Mikołaja Pawlaka Rzecznika Praw Dziecka

  10.30 Wychowanie do wolności

  dr Karolina Kmiecik Jusięga - doktor pedagogiki, pracownik naukowy Katedry Nauk o Rodzinie Akademii Ignatianum w Krakowie. Autorka alternatywnego projektu profilaktycznego „Hipporelaks” w Gliwicach (edukacja zdrowotna z gimnastyką, kontakt z koniem z elementami woltyżerki, nauka pływania). Współpracuje ze Stowarzyszeniem Rozwoju Gminy Zielonki w ramach zintegrowanego programu profilaktyki uzależnień behawioralnych „Cuder” oraz Fundacją ARCHEZJA. Wspiera Kampanię Społeczną „Bądźmy poszukiwaczami autorytetów”.

  11.00 Jak rozmawiać z dziećmi o prawie?

  dr Błażej Kmieciak – doktor socjologii, pedagog specjalny, bioetyki, Dyrektor Centrum Bioetyki Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris, Adiunkt w Zakładzie Prawa Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

  11.30 Jak rozmawiać z dziećmi o seksualności?

  Karolina Hołownia – Prezes Fundacji „Warto”, pedagog, edukator seksualny i doradca seksuologiczny, prowadzi fundację, która zajmuje się profilaktyką ryzykownych zachowań seksualnych, edukacją do relacji. Prowadzi zajęcia dla młodzieży, rodziców, nauczycieli oraz zajmuje się poradnictwem indywidualnym jak i dla par.

  12.00 Międzypokoleniowe potyczki. Jak nie tracić energii i owocnie żyć.

  Mariusz Kępka - psycholog, socjolog. Zajmuje się neurokognitywistyką i ekonomią behawioralną. Opracował własne metody coachingu oraz własny model rozwoju firm, prowadzi szkolenia i wdraża projekty rozwojowe dotyczące negocjacji, mapowania kompetencji kierowniczych i analizy danych pod kątem optymalizacji aktywności zawodowych.

  12.30 Rodzice wobec zjawiska seksualizacji

  Paweł Lewicki - psycholog rodzinny, trener i instruktor trenerów programu profilaktycznego Archipelag Skarbów. Specjalista w dziedzinie profilaktyki młodzieżowej i wspierania zachowań prozdrowotnych wśród młodzieży w oparciu o Model Profilaktyki Zintegrowanej. Twórca warsztatów psychologicznych dla dorosłych i młodzieży.

  13.00 panel dyskusyjny z udziałem prelegentów

  14.00 Zakończenie Konferencji – wydawanie zaświadczeń

  Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń: Rodzinna Łódź

  pytania: konferencja@rodzinna.lodz.pl
  zapisy: www.rodzinna.lodz.pl

  Powrót