• Kalendarz

Sierpień 2019

Klucz Kategorii

• General
  • Zaproszenie na VI Konferencję „Wychowanie do samodzielności 2019″ – „Jak rozmawiać z dziećmi o…”

VI Konferencja dla rodziców, wychowawców, pedagogów i psychologów „Wychowanie do samodzielności”

Uniwersytet Łódzki, Aula im. Wacława Szuberta przy ul. Lindleya 5  w Łodzi

czwartek, 25 kwietnia 2019 roku

Miło nam poinformować o honorowym patronacie

• Pana Mikołaja Pawlaka – Rzecznika Praw Dziecka
    • Pana Grzegorza Wierzchowskiego – Łódzkiego Kuratora Oświaty

Program:

9.30 Rejestracja uczestników, kawa

10.00 Rozpoczęcie konferencji, powitanie uczestników

10.15 Wystąpienie mec. Mikołaja Pawlaka Rzecznika Praw Dziecka

10.30 Wychowanie do wolności

dr Karolina Kmiecik Jusięga - doktor pedagogiki, pracownik naukowy Katedry Nauk o Rodzinie Akademii Ignatianum w Krakowie. Autorka alternatywnego projektu profilaktycznego „Hipporelaks” w Gliwicach (edukacja zdrowotna z gimnastyką, kontakt z koniem z elementami woltyżerki, nauka pływania). Współpracuje ze Stowarzyszeniem Rozwoju Gminy Zielonki w ramach zintegrowanego programu profilaktyki uzależnień behawioralnych „Cuder” oraz Fundacją ARCHEZJA. Wspiera Kampanię Społeczną „Bądźmy poszukiwaczami autorytetów”.

11.00 Jak rozmawiać z dziećmi o prawie?

dr Błażej Kmieciak – doktor socjologii, pedagog specjalny, bioetyki, Dyrektor Centrum Bioetyki Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris, Adiunkt w Zakładzie Prawa Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

11.30 Jak rozmawiać z dziećmi o seksualności?

Karolina Hołownia – Prezes Fundacji „Warto”, pedagog, edukator seksualny i doradca seksuologiczny, prowadzi fundację, która zajmuje się profilaktyką ryzykownych zachowań seksualnych, edukacją do relacji. Prowadzi zajęcia dla młodzieży, rodziców, nauczycieli oraz zajmuje się poradnictwem indywidualnym jak i dla par.

12.00 Międzypokoleniowe potyczki. Jak nie tracić energii i owocnie żyć.

Mariusz Kępka - psycholog, socjolog. Zajmuje się neurokognitywistyką i ekonomią behawioralną. Opracował własne metody coachingu oraz własny model rozwoju firm, prowadzi szkolenia i wdraża projekty rozwojowe dotyczące negocjacji, mapowania kompetencji kierowniczych i analizy danych pod kątem optymalizacji aktywności zawodowych.

12.30 Rodzice wobec zjawiska seksualizacji

Paweł Lewicki - psycholog rodzinny, trener i instruktor trenerów programu profilaktycznego Archipelag Skarbów. Specjalista w dziedzinie profilaktyki młodzieżowej i wspierania zachowań prozdrowotnych wśród młodzieży w oparciu o Model Profilaktyki Zintegrowanej. Twórca warsztatów psychologicznych dla dorosłych i młodzieży.

13.00 panel dyskusyjny z udziałem prelegentów

14.00 Zakończenie Konferencji – wydawanie zaświadczeń

Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń: Rodzinna Łódź

pytania: konferencja@rodzinna.lodz.pl