Szkoła Podstawowa nr 9
z Oddziałami Integracyjnymi

im. Jana Długosza
w Pabianicach

ul. Partyzancka 56A

95-200 Pabianice
tel/fax:  42 215 28 46
E-mail: sekretariat@sp9pabianice.pl

shadow
 • Kalendarz

  Styczeń 2020
  P W Ś C P S N
  30 31 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2

  Klucz Kategorii

  • General
 • XVII Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego „Świstak”

  19 marca 2019 roku w przededniu wiosny uczniowie szkół podstawowych powiatu pabianickiego zmierzyli się z nie lada wyzwaniem.  W murach Szkoły Podstawowej nr 9  z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Długosza w Pabianicach odbył się II i III etap XVII  Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego „Świstak”.

  Uczestnicy konkursu sprawdzili swoje umiejętności w zakresie rozumienia tekstu czytanego  i słuchanego, tworzenia własnej wypowiedzi pisemnej, znajomości środków językowych oraz  znajomości zagadnień kulturowych związanych z krajami anglojęzycznymi. III etap konkursu sprawdzał umiejętność wypowiadania się na określony temat i reagowania w różnych sytuacjach.

  Zwycięzcy konkursu:

  Bojanowski Szymon – I miejsce (uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 w Pabianicach)

  Stefańska Joanna - II miejsce (uczennica Szkoły Podstawowej nr 5 w Pabianicach)

  Wieczorek Jakub – III miejsce (uczeń Szkoły Podstawowej w Bychlewie)

  Budaj Marcel - IV miejsce (uczeń Szkoły Podstawowej nr 14)

  Herbrych Jakub – V miejsce (uczeń Szkoły Podstawowej nr 13)

  Laureaci otrzymali dyplomy i cenne nagrody.

  Nad przebiegiem konkursu czuwały nauczycielki języka angielskiego SP9 -  p. Agnieszka Wójcik- Grudzińska, p. Marlena Rybka – Woszczak i p. Anna Ozimek.  Zadania konkursowe zostały przygotowane przez nauczycieli szkół powiatu pabianickiego, którzy współpracowali przy  organizacji konkursu.

  Dziękujemy fundatorom nagród, tj. Urzędowi Miasta Pabianice, Fundacji My Kochamy Pabianice. Serdeczne podziękowania składamy także firmie F.K.R. „TOMI” Tomasz Chmielewski oraz firmie Arton Stusio Sp.J.

  Foto: Iga Kaleta 

  Powrót