Szkoła Podstawowa nr 9
z Oddziałami Integracyjnymi

im. Jana Długosza
w Pabianicach

ul. Partyzancka 56A

95-200 Pabianice
tel/fax:  42 215 28 46
E-mail: sekretariat@sp9pabianice.pl

shadow

Nie oddajemy Złotej Maski!

Kolejny raz z rzędu uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 z Oddziałami Integracyjnymi w Pabianicach zdobyli główną nagrodę w Powiatowym Konkursie Recytatorskim z Elementami Gry Aktorskiej Porozmawiajmy Poezją,  który odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury w Pabianicach w dniu 28 października 2015 r.

Złota Maska  w kategorii dla dzieci z klas IV- VI została przyznana Julii Bednarek, Milenie Wiśniewskiej, Mateuszowi Misiakowi i Adamowi Sworzyńskiemu  za prezentację wiersza Kurczak atletą autorstwa Michała Daniela Mordarskiego. Uczniowie ci pokazali prawdziwy talent  aktorski   oraz umiejętność pracy w zespole.

Ale to nie jedyny  nasz sukces w tegorocznej edycji konkursu. Wszyscy uczestnicy znaleźli się na podium zdobywając również pierwsze  i drugie miejsce w kategorii dla klas IV – VI i wyróżnienie w kategorii I- III. 

Pierwsze miejsce za prezentację wiersza Żmija otrzymali: Zuzanna Karbownik i Michał Nawrot. Drugie miejsce ex aequo  otrzymali: Lili Głowacka za prezentację wiersza Kurczę blade  Wandy Chotomskiej, Julia Stańczyk za prezentację wiersza  Szerszeń i żeńszeń Agnieszki Frączek i Wiktoria Paszek, Łukasz Kacprzak, Franciszek Gryglewski za prezentację Ballady o smoczym portrecie.

Wyróżnienie w kategorii I-III zdobyła Zuzanna Sobala, która wyrecytowała wiersz Frytki z morałem   Michała Daniela Mordarskiego.

Nasi młodzi aktorzy kochają scenę, jak  i scena kocha ich, czego świadectwem są zdobyte trofea. Gratulujemy wszystkim laureatom. Konkurs był wspaniałym doświadczeniem i świętem nie tylko dla uczestników, ale także dla nauczycieli, którzy przygotowywali uczniów do występów.

Pragniemy także serdecznie podziękować państwu Holweg. Osobom, które przez długie lata związane były z teatrem amatorskim, a które uczestniczyły, jako jurorzy, w eliminacjach szkolnych  i towarzyszyły nam podczas ostatnich trzech prób przed konkursem, dając wspaniałe wskazówki.

 

Dziękujemy!

Zobacz zdjęcia GALERIA MDK- kliknij

Powrót