Szkoła Podstawowa nr 9
z Oddziałami Integracyjnymi

w Pabianicach

ul. Partyzancka 56A

95-200 Pabianice
tel/fax: 48 42 215 28 46
E-mail: sekretariat@sp9pabianice.pl

shadow
 • Kalendarz

  Sierpień 2014
  P W Ś C P S N
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31

  Klucz Kategorii

  • General
 • NAJLEPSZA SZKOŁA

  O programie

  Program „NAJLEPSZA SZKOŁA” jest pierwszym ogólnopolskim programem organizowanym na tak wielką skalę, który wspiera nauczycieli w ich codziennej pracy. Celem programu jest wyrównanie szans edukacyjnych dzieci i  młodzieży, motywowanie ich do nauki oraz budowa więzi pomiędzy uczniami a nauczycielami. Program jest adresowany do uczniów oraz nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjów.  Dzięki programowi „NAJLEPSZA SZKOŁA”  szkoła stanie się nie tylko miejscem integracji uczniów różnych klas, lecz także miejscem budowania więzi pomiędzy uczniami i nauczycielami. Dzięki wspólnemu spędzaniu czasu na grach i zabawach poprawią się wspólne relację pomiędzy nimi. Program może być realizowany w trakcie zajęć pozalekcyjnych, jak również podczas godzin wychowawczych.  Ze szkół w całej Polsce zostanie kilkaset szkół, które przystąpią do programu i stworzą elitę najlepszych szkół w Polsce.

  Dla szkół, które przystąpią do programu, będą publikowane materiały dydaktyczne m.in. jak rozpoznać, że dziecko piło alkohol, czy jak przeciwdziałać przemocy w szkole. Poza tym udostępnione zostaną gry i zabawy dla dzieci zarówno młodszych jak i starszych, mające na celu wzmocnienie więzi pomiędzy nauczycielami i uczniami, a także dziećmi pełnosprawnymi i niepełnosprawnymi. Udostępnione materiały dydaktyczne nauczyciel będzie mógł wykorzystywać podczas zajęć pozalekcyjnych bądź podczas godzin wychowawczych. Dzięki wspólnym grom i zabawom nauczycieli i uczniów, lepiej się oni poznają i miło spędzą razem czas. Również dzieci niepełnosprawne będą mogły uczestniczyć w części zabaw, ponieważ zostały one przemyślane również dla nich.

  Końcowym etapem programu będzie głosowanie uczniów i rodziców na zajęcia prowadzone przez szkołę. To właśnie uczniowie najlepiej wiedzą, czy czas spędzony na dodatkowych zajęciach im się podobał czy nie. Młodzi uczniowie z pomocą rodziców będą mogli wejść na specjalnie przygotowaną stronę i oddać głos na szkołę w której się uczą.

  Szkoły, które otrzymają najwyższą punktacje od uczniów, wygrają cenne nagrody. W przypadku otrzymania przez dwie lub większą liczbę szkół takiej samej oceny, o zwycięstwie będzie decydowała większa ilość oddanych na szkołę głosów.

  www.najlepsza-szkola.pl

  Powrót