Szkoła Podstawowa nr 9
z Oddziałami Integracyjnymi

w Pabianicach

ul. Partyzancka 56A

95-200 Pabianice
tel/fax:  42 215 28 46
E-mail: sekretariat@sp9pabianice.pl

shadow
 • Kalendarz

  Kwiecień 2018
  P W Ś C P S N
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 1 2 3 4 5 6

  Klucz Kategorii

  • General
 • NAJLEPSZA SZKOŁA

  Program „NAJLEPSZA SZKOŁA” jest pierwszym ogólnopolskim programem organizowanym na tak wielką skalę, który wspiera nauczycieli w ich codziennej pracy.

  Celem programu jest wyrównanie szans edukacyjnych dzieci i  młodzieży, motywowanie ich do nauki oraz budowa więzi pomiędzy uczniami a nauczycielami. Program jest adresowany do uczniów oraz nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjów.  Dzięki programowi „NAJLEPSZA SZKOŁA”  szkoła staje się nie tylko miejscem integracji uczniów różnych klas, lecz także miejscem budowania więzi pomiędzy uczniami i nauczycielami. Dzięki wspólnemu spędzaniu czasu na grach i zabawach poprawiają się wspólne relację pomiędzy nimi. Program realizowany jest w trakcie zajęć pozalekcyjnych, jak również podczas godzin wychowawczych.  Szkoły, które przystąpiły do programu stworzyły elitę najlepszych szkół w Polsce.

  Dla szkoły, która przystąpiła do programu,  publikowane są materiały dydaktyczne m.in. jak rozpoznać, że dziecko piło alkohol, czy jak przeciwdziałać przemocy w szkole. Poza tym udostępnione zostały gry i zabawy dla dzieci zarówno młodszych jak i starszych, mające na celu wzmocnienie więzi pomiędzy nauczycielami i uczniami, a także dziećmi pełnosprawnymi i niepełnosprawnymi. Udostępnione materiały dydaktyczne nauczyciele wykorzystują podczas zajęć pozalekcyjnych bądź podczas godzin wychowawczych. Dzięki wspólnym grom i zabawom nauczycieli i uczniów, lepiej się oni poznają i miło spędzają razem czas. Również dzieci niepełnosprawne mogą uczestniczyć w części zabaw, ponieważ zostały one przemyślane również dla nich.

  kliknij - www.najlepsza-szkola.pl

   

  Powrót