• Sierpień 2020
    « Cze
  • PCK

PCK plakat Opiekun Szkolnego Koła PCK zwraca się z gorącą prośbą do społeczności szkolnej, Rodziców i uczniów o wsparcie tegorocznej Świątecznej charytatywnej akcji Polskiego Czerwonego Krzyża "Podaruj pluszaka dla dzieciaka".  O informacje szczegółowe pytaj nauczyciela w sali  nr 21.

Z pozdrowieniami czerwonokrzyskimi
    opiekun SK PCK p. Beata Zakrzewska

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

pckDrodzy uczniowie dziewiątki!

Zapraszamy wszystkich chętnych do bezinteresownej pomocy na rzecz potrzebujących:
    – zapisz się do Szkolnego Koła PCK
    – zostań wolontariuszem Polskiego Czerwonego Krzyża
    – działaj charytatywnie  na rzecz innych
    – o szczegółowe informacje pytaj opiekuna SK PCK w sali nr 21

Z czerwonokrzyskimi pozdrowieniami
    opiekun SK PCK  – p. Beata Zakrzewska

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

W roku szkolnym 2018/2019 kontynowana będzie działalność  Szkolnego Koła PCK, będącego propozycją pożytecznego spełniania się w życiu poprzez bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi. Koło zrzesza uczniów klas IV-VII, ma charakter akcyjny i sprzyja rozpowszechnianiu wśród uczniów idei humanitaryzmu.

Hasłem przewodnim koła jest pomoc drugiemu człowiekowi.

Połączeni tą ideą uczniowie pragną swym działaniem wspierać innych kolegów poprzez:
    – prezentowanie humanitarnej postawy w zakresie wrażliwości na potrzeby innego człowieka,
    – gotowość niesienia pomocy, tolerancji i prawidłowego współżycia w grupie,
    – kształtowanie prawidłowych nawyków zdrowego stylu życia poprzez popularyzację zasad przestrzegania higieny i zdrowego odżywiania,
    – kształtowanie postaw pro-ekologicznych wśród kolegów,
    – popularyzowanie zasad bezpieczeństwa w zakresie pierwszej pomocy i profilaktyki zdrowotnej.

Inspirując działalność koła PCK na terenie naszej szkoły stwarzam uczniom dogodne warunki do rozwijania umiejętności i samorealizacji w wyżej wymienionym zakresie. Dzieci w wieku dorastania potrzebują pozytywnych wzorców, dysponując potencjałem energii i pomysłami mają szansę zrozumieć potrzebę działania na rzecz dobra wspólnego.