Szkoła Podstawowa nr 9
z Oddziałami Integracyjnymi

im. Jana Długosza
w Pabianicach

ul. Partyzancka 56A

95-200 Pabianice
tel/fax:  42 215 28 46
E-mail: sekretariat@sp9pabianice.pl

shadow

Szkolne Koło PCK

SZKOLNE KOŁO PCK

W roku szkolnym 2020/2021 w naszej szkole działalność wznowiło Szkolne Koło PCK będące propozycją pożytecznego spełniania się w życiu poprzez bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi. Koło zrzesza uczniów klas IV-VIII, ma charakter akcyjny i sprzyja rozpowszechnianiu wśród uczniów idei humanitaryzmu.

Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy.

Opiekunem Szkolnego Koła PCK jest p. Agnieszka Wójcik-Grudzińska.

 …………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Zapraszamy do udziału w charytatywnej akcji „Podaruj pluszaka dla dzieciaka” organizowanej na terenie naszej szkoły przez Polski Czerwony Krzyż. Zbieramy nowe maskotki i gry, dla dzieci z łódzkiego hospicjum. Dary przekazujemy wychowawcom. Akcja trwa przez cały listopad 2019 roku. Darczyńcom dziękujemy w imieniu chorych dzieci.

 Z czerwonokrzyskimi pozdrowieniami – opiekun SK PCK p. Beata Zakrzewska

 …………………………………………………………………………………………………………………………………………………

 PCK plakatRuszyła XXI edycja „Gorączki złota” 2019/2020

Apelujemy do społeczności naszej szkoły o czynne włączenie się w całoroczną akcję charytatywną Polskiego Czerwonego Krzyża– „Gorączka złota”. Uzupełniając klasowe słoiki z grosikami, pomagamy w zgromadzeniu środków na wypoczynek wakacyjny potrzebujących dzieci.

Razem możemy więcej! Darczyńcom dziękujemy!

 Opiekun szkolnego koła PCK – p. Beata Zakrzewska

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Zapraszam wszystkich uczniów klas I-VI do wzięcia udziału w całorocznej akcji „Gorączka Złota”. Zebrane w słoiki złote grosiki umożliwią letni wypoczynek podopiecznym dzieciom PCK w Pabianicach.

Zachęcam rodziców i uczniów klas I-VI do wsparcia akcji „Nakrętki dla Mateusza”. Akcja charytatywna zbiórki plastikowych nakrętek umożliwi zakup wózka inwalidzkiego dla chorego chłopca.

21 listopada 2014 roku o godz. 17.00 zapraszamy wszystkich rodziców, dziadków i uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w koncercie charytatywnym organizowanym przez PCK w Pabianicach, który odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury ul. Kościuszki 14. Koncert poświęcony pomocy choremu na autyzm absolwentowi naszej szkoły Marcinowi. Organizator zaprosił młodych artystów będących finalistami min. „Mam talent” , „The Voice of Poland”. Zapraszamy.

„Gwiazdka Bożonarodzeniowa” wspieramy dzieci z łódzkiego hospicjum. W imieniu PCK bardzo proszę o przekazanie do dnia 15 grudnia 2014 roku na ten cel wychowawcom słodyczy, gier interaktywnych lub symbolicznej kwoty pieniężnej.

Działając charytatywnie pomagasz „z serca” drugiemu człowiekowi.

Z pozdrowieniami czerwonokrzyskimi
opiekun SK PCK mgr Beata Zakrzewska

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

W roku szkolnym 2013/2014 wznowiło swą działalność Szkolne Koło PCK pod opieką mgr Beaty Zakrzewskiej.

Hasłem przewodnim koła jest pomoc drugiemu człowiekowi.

Połączeni tą ideą uczniowie klas IV – VI pragną swym działaniem wspierać innych kolegów  poprzez:

– prezentowanie humanitarnej postawy w zakresie wrażliwości na potrzeby innego człowieka
– gotowość  niesienia  pomocy, tolerancji i prawidłowego współżycia w grupie
– kształtowanie prawidłowych nawyków zdrowego stylu życia poprzez popularyzację zasad przestrzegania higieny i zdrowego odżywiania
– kształtowanie postaw pro-ekologicznych wśród kolegów
– popularyzowanie zasad bezpieczeństwa w  zakresie pierwszej pomocy i profilaktyki zdrowotnej

Inspirując działalność koła PCK na terenie naszej szkoły stwarzam uczniom dogodne warunki do rozwijania umiejętności i samorealizacji w wyżej wymienionym zakresie. Dzieci w wieku dorastania potrzebują pozytywnych wzorców, dysponując potencjałem energii i pomysłami mają szansę zrozumieć potrzebę działania na rzecz dobra wspólnego.

Jak co roku, rok szkolny rozpoczynamy od akcji „Wyprawka dla Żaka” w porozumieniu z panią pedagog rozdamy potrzebującym dzieciom ok 15 zawierających artykuły szkolne.

 .

………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Rodzice i dzieci naszej szkoły to społeczność, na którą można liczyć w sytuacjach trudnych. Społeczność solidaryzująca się w potrzebie drugiemu człowiekowi. Kolejny raz udowodniliście Państwo jak wielkie macie serca. Jako opiekun Szkolnego Koła Polskiego Czerwonego Krzyża w imieniu wszystkich, którzy doświadczyli waszej pomocy serdecznie dziękuję za:

– tegoroczną akcję charytatywną „I ty zostań św. Mikołajem”, z której dary (słodycze, maskotki) i pieniążki w kwocie 495 złotych przeznaczone i przekazane zostały dzieciom łódzkiego hospicjum,
– zbiórkę odzieży dla dzieci, dzięki której znacząco pomogliśmy potrzebującej rodzinie wielodzietnej. Akcja odbyła się przy współpracy z Zespołem Szkół im. Groszkowskiego w Pabianicach,
– przed nami kolejna akcja charytatywna „ św. Walenty”, pieniążki ze sprzedaży kartek walentynkowych PCK przeznaczy na obiady dla potrzebujących dzieci w naszym mieście,

Dzięki Wam Drodzy Rodzice świat staje się lepszy a nasze dzieci wartościowsze. Za współpracę na terenie szkoły dziękuję Dyrekcji i wszystkim wychowawcom klas I-VI.

Z pozdrowieniami czerwonokrzyskimi

 opiekun SKPCK – p. Beata Zakrzewska

Powrót
Twoje dane-Twoja sprawa