• Sierpień 2020
  • Komunikat dyrektora szkoły

Szanowni Rodzice, Opiekunowie!
    Drodzy Uczniowie!

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 9 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 642) w  okresie od dnia 12 marca 2020 r. do dnia 26 kwietnia 2020 r. na obszarze kraju ogranicza się funkcjonowanie jednostek systemu oświaty, w tym szkół podstawowych. Czasowe ograniczenie funkcjonowania jednostek systemu oświaty, polega na zawieszeniu prowadzenia działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej.

W okresie tym  zadania jednostek systemu oświaty są realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Przypominam, iż głównym kanałem informacji jest dziennik elektroniczny szkoły. Nauczyciele przesyłają informacje dla uczniów na konta rodziców/ opiekunów. Prosimy rodziców/opiekunów o systematyczne odbieranie  wiadomości i przekazywanie informacji uczniom.

W przypadku pojawiających się problemów, prosimy o kontakt z wychowawcą klasy oraz telefoniczny lub mailowy z sekretariatem szkoły, dyrekcją szkoły.

W związku z przedłużeniem kształcenia na odległość w szkołach i placówkach oświatowych, zmienione zostały przepisy dotyczące m.in. harmonogramu egzaminów, rekrutacji, zadań dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej oraz zespołów egzaminacyjnych. Przesunięto termin egzaminu ósmoklasisty. W roku szkolnym 2019/2020 Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej otrzymał upoważnienie do zmiany  harmonogramu przeprowadzania egzaminów zewnętrznych. Komunikat w tej sprawie zostanie ogłoszony nie później niż na 21 dni przed pierwszym dniem przeprowadzania danego egzaminu.

O szczegółach będziemy Państwa informować na bieżąco poprzez dziennik elektroniczny, stronę internetową szkoły.

Istniej możliwość korzystania z pakietu Microsoft Office 365. Nauczyciele, uczniowie mogą  bezpłatnie się zarejestrować w usłudze Office 365, która obejmuje programy Word, Excel, PowerPoint, OneNote, a  także Microsoft Teams, oraz inne narzędzia. Przydatne instrukcje logowania zostaną Państwu przesłane przez dziennik elektroniczny.

Elwira Stanek
    dyrektor szkoły